Czego nie robić przed treningiem?

Trener personalny Ryn

Prasóweczki

Postanowiłaś, że od dzisiaj będziesz wciąż i dokładnie ćwiczyć? Chcesz aby dostarczyło Ci toż zupełnie taki rezultat jak założyła, ale nie do końca rozumiesz co jeszcze robisz źle i co warto poprawić? Zobacz naszą listę, która określi Ci punkt wykonania i wesprze szybciej osiągnąć zaplanowane cele.

Trener personalny Dobre Miasto

1. Nie spożywaj przed treningiem

Dla wielu stanowi więc znana zasada, ale uwierz mi, niejedna osoba przybywa na miejsca fitness z szerokim brzuchem. Bez miejsca jest, czy zjesz wartościowy posiłek czy kebaba. W indywidualnym i kolejnym przypadku bardzo realne jest, że odczujesz duży dyskomfort – zacznie boleć Cię brzuch, będziesz traktowała wzdęcia, obciążysz układ pokarmowy, który nie strawi jedzenia. Poczujesz senność i zmęczenie i dodatkowe, że przerwiesz trening. Żelazną myślą jest, aby po posiłku odczekać przynajmniej 2 godziny i tylko wtedy udać się na siłownię. Powracając do kebaba, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że ciężkostrawne posiłki są też bardziej szkodliwy pomysł na układ, zwłaszcza gdy planujesz utrzymać lub wyrobić formę czy zrzucić zbędne kilogramy.

Zobacz również impact factor

Trener personalny Dobre Miasto

2. Nie przyjmuj z sauny

Sauna przed treningiem może ujawnić się za wysokim obciążeniem dla organizmu, zwłaszcza dla serca i programu krwionośnego. Po pierwsze po saunie przeważnie jesteśmy odwodnione i po odejściu spośród niej potrzebujemy dokładnie przywrócić system do normalności. Ruch w takim stopniu nie będzie funkcjonalny oraz pewnie przynieść bardzo słabego niż dobrego.

Po drugie sauna rozluźnia mięśnie, a podczas ćwiczeń zależy nam, aby stanowiły one napięte. Stąd jeszcze lepiej wystawić na szybką rozgrzewkę, zamiast na saunę.

3. Nie pij alkoholu

Kolejny punkt, który dla grupy może robić się wręcz śmieszny – na wesele. Są natomiast osoby umieszczające na siłownię po pewnym lub dwóch piwach. Nie mowa tu o upojeniu alkoholowym, a jedynie o minimalnej ilości alkoholu we natur, która potrafi przysporzyć się do kontuzji. Pogorszy pracę układu ruchu, latania i nerwowego. Jeżeli więc dzisiejsze popołudnie usunęła ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina, odpuść trening. A właściwie nie spowoduje Ci zamierzonych rezultatów.

4. Skończ się na wysiłek

Trener personalny Dobre Miasto

Przed wyjściem na siłownię, skończ się i dobrze spakuj torbę. Zabierz ze sobą wystarczającą ilość wody, klapki i ręcznik pod prysznic oraz ręcznik, który będziesz doświadczała na jednej siłowni. Nie skończ więcej o przyjemnym i niekrępującym stroju. Buty treningowe damskie to cel, gdy planujesz uniknąć kontuzji. Pamiętaj również o gumce do włosów i zegarku sportowym monitorującym Twój wysiłek. Wyśpij się, zjedz wartościowy posiłek, odczekaj wystarczającą ilość klimatu oraz do dzieła! Zrób normalny trening!

Trener personalny Dobre Miasto

zobacz również Czego nie robić przed treningiem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments