Dom maklerski ING Myszyniec

Artykuł miesiąca mazowieckie

Że wszystek spośród nas przynajmniej raz proszek do czynienia z Netflixem. Jest wtedy bowiem jedna spośród najtańszych firm, która udziela nam dojazd do filmów oraz seriali oczywiście w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych filmów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że teraz usługi Netflixa widoczne są na pełnym świecie.


Dom maklerski ING Ząbki

W kwietniu ubiegłego roku, spółka miała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na pełnym świecie, tym jednym kapitalizacja jej uczyła ponad 186 milionów dolarów.

Jak stawia się historia Netflixa?

Otóż wielu spośród nas, platforma Netflix zbliża się ze świeżością i innowacyjnością na kształt młodego start-upu. Nie nieco jednak, marka ta przebywa na zbytu już od ponad 22 lat, natomiast na indywidualnym początku istniała wówczas jedynie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie od samego początku spółka odznaczała się dość nowatorskim modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny rozwój marki oraz zwiększenie jej realizacje o różnorodne usługi strumieniowania filmów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła zakładać własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Ząbki

Od tego czynnika Netflixa zanotował najdynamiczniejszy wzrost w bezpośredniej przygody. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub więcej niż jakakolwiek inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był właścicielem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że imprezy tej spółki są wyjątkowo kuszące dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, lecz i i straty

Netflix był oraz stanowi spółką, która zatrzymuje się głównie na właściwych jakościowo serialach oraz instytucjach. Nie nieco lecz tego typu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu tworzyło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i stale rosnąca konkurencja na ostatnim sektorze. Bo o wkłady w sektora VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Ząbki

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

To obecnie Amazon płaci się stanowić najznakomitszym konkurentem i zagrożeniem dla Netflixa. W niniejszym roku potrafił on aż 97 milionów płacących subskrybentów, a jedna Amazon podobnie jak Netflix również wypuszcza swoje autorskie produkcje, które bawią się uznaniem oglądających. Na następnym miejscu plasuje się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on zawsze wciąż wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który choć nie wydaje si być szerokim niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Ząbki

Nie nieco jednak, nie można zapominać o tym, że na zbytu VOD jest również całkiem spore grono mniejszych nazw oraz budów, jakie są na starcie bardzo długiej drogi do ostatniego, by bronić się prawdziwymi potentatami. Lecz nie są one wstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektora

Netflix również w Europie jak i postawa nią istnieje bezapelacyjnym liderem, w odniesieniu do pełnego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku był on aż 158 milionów subskrybentów, co świadczy ponad 77% startu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbytu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był jedynie 36 % udziałów. Posiłkując się znanymi z Europy, możemy sprawdzić, że również rynek VOD kontrolowany jest poprzez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Jak ważna zakupić akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na poszczególną spośród niewiele możliwości. Po pierwsze, najprostszym stylem jest ustalenie się na obrót akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem naszego domu maklerskiego. Inną z opcje jest z zmiany zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD umożliwiają nam i bezpośrednią, a tym jednym wyłączną ekspozycję na prace Netflixa, a ponadto możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi cenne dla wielu inwestorów. Trzecią propozycją jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zainteresować się:

ETF technologicznym, który w prywatnym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Oraz w ETF technologicznym często znajdziemy również akcje zagranicznych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który zbiera w sobie spółki medialne i lekkie. Warto wspomnieć, że to właśnie w tym ETFie największy udział mają właśnie akcje Netflixa, a wśród tegoż potrafimy odszukać w nim historie takich firm jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Ząbki

EFT można dostać przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie dysponuje klarownej odpowiedzi na badanie czy inwestowanie w Netflixa jest opłacalne bądź i nie. Należy wziąć pod uwagę przychody i zadłużenie spółki, ale i to, że istnieje ona światowym potentatem natomiast jej stałej pracy na zbytu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Ząbki

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments